Gitarový orchester

  8. 2. 2022 ~ prečítané 563x

V roku 2015 vznikol gitarový súbor s názvom „gitarový SLOVAN orchester“, ktorý založil učiteľ ZUŠ M. Moyzesa Mgr. Miroslav Humeník, DiS.art. Skladby, ktoré si môžete v podaní orchestra vypočuť, sú pestré a sú podané v úprave ich zakladateľa, ktorý vyberá skladby tematicky a adekvátne podľa momentálnej potreby našej školy na rôzne podujatia.

Harmonické  tóny gitár s nylonovými strunami vo vlastnom prevedení nenechajú chladnými romantické duše. Preto sa o to viac tešíme, ak deti  v melódiach gitár nachádzajú hudbu, ktorá ich baví a zároveň teší aj ich rodičov. V súbore hrajú žiaci všetkých učiteľov ZUŠ Mikuláša Moyzesa, ktorí učia hru na gitare.

                Do súboru sa môžu zapojiť všetci žiaci od tretieho ročníka našej školy v hudobnom odbore „hra na gitare“. Gitarový orchester sa vyučuje na elokovanom pracovisku ZUŠ M.Moyzesa na Májovom námestí 1.  každý štvrtok o 15 hodine. Hra v gitarovom orchestri umocňuje zážitok z hudby a zároveň našich žiakov núti pracovať na sebe tak, aby sa navzájom počúvali a takto mohli rôznymi melódiami načúvať jedny druhým. To spôsobí, že hudba preniká hlboko do citov detí, ktoré nachádzajú svoje nové možnosti v hudobnej  interpretácii a zároveň v nich prebúdza to, čo  sa skrýva v ich súčasnom a možno aj v budúcom hudobnom svete.

                Ale to už necháme na posúdenie Vám .....