Vianočná pieseň 2019

  17. 1. 2020 ~ ~ prečítané 822x

Vianočná pieseň 2019 je názov novej speváckej súťaže, ktorá je určená sólistom, duetám, vokálnym skupinám a speváckym zborom do 15 členov.

Vianočná pieseň 2019 je názov novej speváckej súťaže, ktorá je určená sólistom, duetám, vokálnym skupinám a speváckym zborom do 15 členov. Iniciátormi a organizátormi prvého ročníka súťaže v speve adventných a vianočných piesní, ktorá sa konala v predvianočnom období 18. decembra 2019 v divadle ARTEATRO v Bratislave, je Občianske združenie Štart. Súťažiacich hodnotila odborná porota v zložení herec a operný spevák René Schleifer, operná speváčka Katarína Porubanová a hlasový pedagóg Marián Vojtko, ktorý bol zároveň predsedom poroty.

Bola to pre náš Spevácky zbor SLÁVIK, ktorý pracuje pri Základnej umeleckej škole Mikuláša Moyzesa v Prešove výzva, ktorej sme sa chopili, a tak sme sa skoro ráno, prvým vláčikom do Bratislavy, vydali na dlhú a náročnú cestu za novými skúsenosťami. Divadielko ARTEATRO sa nachádza v blízkosti hlavného námestia a naša zvedavosť nám nedovolila hneď po príchode odolať pokušeniu prejsť sa námestím a nasať z bratislavskej vianočnej atmosféry.

Keďže táto súťaž mala obmedzený počet spevákov v kategórii - spevácky zbor, nebolo možné zobrať všetkých členov. Tak sme vybrali z pomedzi tých starších, s prihliadnutím na náročnosť dňa, 15 najodvážnejších a najzodpovednejších.

Na súťaži sme interpretovali dve skladby. Jedna z nich bola z nášho regiónu, ľudová koleda Narodzil še nám a druhá od českého autora M. DUCHÁČA - Šťastné Vánoce. Vyspievali sme si krásne strieborné pásmo s veľmi pekným osobným hodnotením od predsedu poroty, pána Mariána Vojtka. Spoločnosť a klavírny sprievod nám robila pani učiteľka Sofia Borzová.

Týmto sa chcem veľmi pekne POĎAKOVAŤ! Všetkým zúčastneným žiakom za ich prácu, trpezlivosť, vytrvalosť, profesionalitu a krásnu interpretáciu skladieb. Rodičom za ústretovosť, obetavosť a podporu, pretože bez Vás by neboli možné ďalšie kroky k napredovaniu. Pani učiteľke Borzovej za pomoc a klavírnu spoluprácu. A samozrejme v neposlednom rade ďakujeme vedeniu základnej umeleckej školy a rodičovskej rade za možnosť zúčastniť sa na tejto súťaži a podporu.

Pevne verím, že je to prvý krok k nadobúdaniu ďalších nových skúseností, zážitkov a hlavne pre všetkých je to motivácia chcieť na sebe neustále pracovať.

Ďakujem. Mgr. Zuzana Pulščáková

 

Ďalšie informácie spojené so súťažou si môžete prečítať na uvedenej webovej stránke:

https://vianocnapiesen2019.webnode.sk/zamknuta-stranka/