Vystúpenie speváckeho zboru Slávik v DJZ Prešov

  9. 5. 2022 ~ ~ prečítané 262x

V dňoch 27. a 28. apríla sa v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, na malej scéne, konala krajská recitátorská súťaž Hviezdoslavov Kubín.


V stredu (t.j. 27. 4. 2022) sa o rozptýlenie súťažiacich, pedagógov a poroty,  postarali členovia Speváckeho zboru SLÁVIK pod vedením p. učiteľky Pulščákovej, s klavírnym sprievodom p. učiteľky Bakovej. V úvode programu zaznela skladba Per crucem, ktorej hlbokú myšlienku podfarbila zaujímavá kombinácia dychový nástrojov, basklarinet v podaní p. učiteľa Baka a saxofón Tomáš Vavrek. Chalani Samuel Popjak - klarinet a Tomáš Vavrek - saxofón, sú žiaci z triedy p. učiteľa Baka a svojim duom krásne zapasovali do tajomnej atmosféry divadelného priestoru. Na odľahčenie sme do repertoáru zaradili aj ľudové piesne, aby sme vniesli radosť a povzbudenie. V piesni Padalo jablučko, spev a klavír, farebne obohatili klarinety, na ktorých svoje majstrovstvo predviedli žiaci Samuel Popjak a Maximilián Kohút.

Vo štvrtok (t.j. 28. 4. 2022) sa zostava účinkujúcich troška zmenila. Veľkých spevákov vystriedal prípravný spevácky zbor SLÁVIČEK, ktorý veselými, vtipnými pesničkami rozžiarili priestor a publikum nielen roztancovali, ale aj rozosmiali.

Hravo sme si poradili aj s menšími úskaliami, ako napríklad nedostatok svetla. Žiaci predviedli naozaj kvalitné vystúpenie, sú to naši malí profesionáli. Osvetovému stredisku Prešov ďakujeme za túto možnosť a novú skúsenosť.

Všetkým účinkujúcim ďakujeme za snahu, usilovnosť a obetavosť. Tešíme sa na ďalšie príležitosti a výzvy!

Tak šup do práce!